Mezoterapia igłowa

Strona główna » Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa2018-07-17T12:50:49+00:00

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić kondycję skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Dzięki tej technice, w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kosmetyków. Zabieg obecnie jest stosowany głównie w regeneracji i odmłodzeniu skóry, a także redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny.

Mezoterapii igłowej poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to:

  • twarz,
  • dekolt,
  • szyja,
  • głowa.

Twarz

Obszar najczęściej podawany mezoterapii igłowej. Bardzo dobre i szybkie efekty uzyskuje się szczególnie u osób ze skórą delikatną, odwodnioną i dojrzałą. Preparaty wykorzystane do tego typu zabiegów składają się głównie z kwasu hialuronowego i witamin, peptydów biomimetycznych oraz aminokwasów.

Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy. Szczególnie chętnie wykonują je osoby, którym przeszkadzają tzw. „worki” pod oczami. W trakcie terapii, w skórę podaje się małe dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona odmłodniona i pozbawiona cieni pod oczami, które tak wiele Pań uważa za defekt.

Szyja i dekolt

Kolejny, obok twarzy obszar często poddawany zabiegowi mezoterapii igłowej. Dzięki zabiegowi zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Nowa jakość cery widoczna jest już po pierwszym z nich. Najlepsze efekty przynosi jednak wykonanie serii około 4 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu. W miejscach, takich jak szyja czy dekolt, gdzie skóra szybko traci blask, 
po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona.

Zmniejszone 
i wygładzone zostają także zmarszczki.

 Dzięki odbudowie włókien kolagenowych w trakcie zabiegu możliwe jest wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych i pourazowych.

Skóra głowy

Mezoterapię igłową stosuje się także na skórze głowy jako profilaktykę i leczenie łysienia. Jest jednym 
z najbardziej skutecznych zabiegów leczących tego typu problem i polecana jest zarówno kobietom, jak 
i mężczyznom. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe, związane ze zmianami hormonalnymi.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • infekcje w okolicach wykonywania zabiegu,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • nowotwory,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów wizytę w Klinice Piękna

Zabiegi medycyny estetycznej

Skontaktuj się

Klinika Piękna – Klinika Zdrowych Stóp
ul. Długa 20 lok. 4
06-500 Mława