Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy
Zabieg oxybrazji polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą tlenu aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Oxybrazja przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry. Cechuje ją wysokie bezpieczeństwo, W przeciwieństwie do mikrodermabrazji mogą z niej korzystać również osoby z cerą wrażliwą, naczyniową i trądzikową. Może być stosowana w zabiegach na twarz i ciało.
Jak wygląda zabieg?
Głowica urządzenia jest przykładana do rejonu ciała poddawanego zabiegowi, ale jej nie dotyka, jest utrzymywana w określonej odległości od powierzchni naskórka. Pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej aplikowany jest tlen, który powoduje, że przestrzenie międzykomórkowe rozszerzają się, pozwalając mu wprowadzić do skóry składniki odżywcze.
Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Odczuwalny jest jedynie przyjemny powiew chłodnego powietrza na skórze. Zabieg wykonywany jest na mokro, co daje uczucie chłodu i ukojenia. Czas trwania zabiegu oxybrazji jest uzależniony od okolicy ciała na którą jest wykonywany.
Efekty zabiegu:
Oxybrazja zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia i odmłodzenia skóry. To przede wszystkim oczyszczanie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń (zaskórników, zrogowaciałych komórek) a także głębokie odżywienie skóry. Efektem jest też zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcja trądziku i blizn potrądzikowych, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych.
Ponadto zmniejsza przebarwienia posłoneczne i poprawia koloryt skóry. Staje się ona intensywnie natleniona a przez to rozjaśniona, odświeżona i nawilżona. Metoda oxybrazji stosowana jest też do leczenia łuszczycy, poprzez usunięcie martwego naskórka i nawilżenie miejsc objętych chorobą znacznie opóźnia się proces jej rogowacenia. Oxybrazję stosuje się również przy leczeniu łupieżu i w celu powstrzymania procesu wypadania włosów.
Przeciwwskazania :
- nowotwory skóry,
- otwarte rany, ostre ropne stany zapalne skóry,
- stany zapalne zatok,
- alergie,
- stosowanie zabiegów laserowych (zalecane ok. 6 miesięcy przerwy),
- niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.