Oxybrazja

Strona główna » Oxybrazja
Oxybrazja2018-07-17T13:10:25+00:00

Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy

Zabieg oxybrazji polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą tlenu aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Oxybrazja przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry. Cechuje ją wysokie bezpieczeństwo, W przeciwieństwie do mikrodermabrazji mogą z niej korzystać również osoby z cerą wrażliwą, naczyniową i trądzikową.
 Może być stosowana w zabiegach na twarz i ciało.

Jak wygląda zabieg?

Głowica urządzenia jest przykładana do rejonu ciała poddawanego zabiegowi, ale jej nie dotyka, jest utrzymywana w określonej odległości od powierzchni naskórka. Pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej aplikowany jest tlen, który powoduje, że przestrzenie międzykomórkowe rozszerzają się, pozwalając mu wprowadzić do skóry składniki odżywcze.

Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Odczuwalny jest jedynie przyjemny powiew chłodnego powietrza na skórze. Zabieg wykonywany jest na mokro, co daje uczucie chłodu i ukojenia.
 Czas trwania zabiegu oxybrazji jest uzależniony od okolicy ciała na którą jest wykonywany.

Efekty zabiegu:

Oxybrazja zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia i odmłodzenia skóry. To przede wszystkim oczyszczanie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń (zaskórników, zrogowaciałych komórek) a także głębokie odżywienie skóry. Efektem jest też zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcja trądziku i blizn potrądzikowych, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Ponadto zmniejsza przebarwienia posłoneczne i poprawia koloryt skóry. Staje się ona intensywnie natleniona a przez to rozjaśniona, odświeżona i nawilżona.
 Metoda oxybrazji stosowana jest też do leczenia łuszczycy, poprzez usunięcie martwego naskórka i nawilżenie miejsc objętych chorobą znacznie opóźnia się proces jej rogowacenia.
 Oxybrazję stosuje się również przy leczeniu łupieżu i w celu powstrzymania procesu wypadania włosów.

Przeciwwskazania
:

  • nowotwory skóry,
  • otwarte rany, ostre ropne stany zapalne skóry,
  • stany zapalne zatok,
  • alergie,
  • stosowanie zabiegów laserowych (zalecane ok. 6 miesięcy przerwy),
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów wizytę w Klinice Piękna

Skontaktuj się

Klinika Piękna – Klinika Zdrowych Stóp
ul. Długa 20 lok. 4
06-500 Mława