Podologia

Strona główna » Podologia
Podologia2018-07-17T13:32:34+00:00

Podologia

Z myślą o pacjentach potrzebujących kompleksowej opieki nad stopami oraz złożonej diagnostyki dolegliwości, w naszej Klinice Piękna zapewniamy możliwość profesjonalnego leczenia i profilaktyki schorzeń skóry stóp i paznokci.

Podologia jest dziedziną kosmetologii ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci. Specjalistą wykonującym zabiegi w tym zakresie jest podolog, diagnozujący i prowadzący leczenie, dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Zajmując się profesjonalnym leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp wiemy, jak często problemy wrastających paznokci, modzeli czy boleśnie pękającej skóry na piętach są zaniedbywane, dlatego konsultacje podologiczne polecamy wszystkim pacjentom czującym dyskomfort w obrębie skóry stóp i paznokci. Dzięki praktycznemu doświadczeniu oraz specjalistycznym urządzeniom pomagamy również pacjentom obciążonym genetycznymi schorzeniami stóp oraz stosujemy zabiegi związane z problemami stopy cukrzycowej.

Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci, takie jak:

  • nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek,
  • pękanie skóry na piętach,
  • modzele i odciski,
  • przerośnięte, wrastające paznokcie,
  • problemy stopy cukrzycowej,
  • brodawki wirusowe,
  • pacjenci potrzebujący porady w codziennej pielęgnacji stóp.

W naszym gabinecie podologicznym w sposób szczególnie uważny dbamy o higienę i bezpieczeństwo pacjentów. Jako jedni z nielicznych do sterylizacji narzędzi kosmetycznych używamy autoklaw – wysokiej klasy sterylizator, stosowany m.in. w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, likwidujący możliwość zakażenia pacjenta.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi podologiczne!

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów wizytę w Klinice Piękna

Skontaktuj się

Klinika Piękna – Klinika Zdrowych Stóp
ul. Długa 20 lok. 4
06-500 Mława